A cégcsoport egyik vezetőségi tagja a Reutersnek elmondta, hogy az ellenőrzésről folytatott tárgyalások előrehaladott állapotban vannak, és minden fél számára szerencsés végeredménnyel kecsegtetnek. A felek azonban olyan megoldást szeretnének találni, amely a versenyhatóság számára is elfogadható, nehogy az EMI--Time Warner tavalyi tervezett összeolvadásának sorsára jussanak.
Az az egyesülési terv ugyanis a trösztellenes előírásoknak nem felelt meg, ezért esett kútba. Az elképzelés az, hogy a Bertelsmann lenne a vezető üzlettárs, ami által a cég részvényeinek legalább 50+1 százalékát birtokolná. Amennyiben a tárgyalások kedvezően és időben zárulnak, a létrejövő cég komoly vetélytársa lehet a világ vezető zenei vállalatának, az Universal Music Groupnak. Felmerülnek ugyanakkor olyan aggodalmak, hogy ha a világ ötödik legnagyobb lemezcége, a Bertelsmann Music Group egyesül a világon harmadik EMI Grouppal, a zenei óriáscégek száma ötről négyre csökkenne, ami tovább szűkítené a zenei kiadók piacát.
A Bertelsmann Music Group német médiacsoporthoz tartozó BMG zenei kiadó egyesülni készül korábbi brit versenytársával, az EMI Grouppal. A Bertelsmann többségi ellenőrzési jogot kíván gyakorolni a tervezett összefonódás felett. VG-összefoglaló-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.