BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb acélos pengeváltás

Az ÁPV Rt. mint a Dunaferr Rt. többségi tulajdonosa javasolja, hogy hívják vissza Horváth Istvánt, a társaság vezérigazgatóját. A vasmű pedig az adatvédelmi biztoshoz fordul, amiért egy korábbi vitás vámügylet vámtitoknak minősülő részleteit nyilvánosságra hozták.

Felgyorsultak az események a Dunaferr Rt. vagyonkezelési ügyében. Egy nappal azután, hogy az Acél XXI. Kft. visszahívta Horváth Istvánt, a Dunaferr Rt. elnök-vezérigazgatóját a kft. ügyvezető igazgatói tisztségéből, az ÁPV Rt. tudatta: arra kérik a vasmű igazgatóságát, hogy a lehető legrövidebb időn belül hívják össze a Dunaferr Rt. közgyűlését, és tűzzék napirendre többek között a vezérigazgató visszahívását. A privatizációs szervezet közleményében azonban nem indokolta meg ezt a javaslatát. A vasmű igazgatósága január 19-én és 26-án is tart ülést, vagyis legkorábban február elejére hívható össze a közgyűlés.
Az Acél XXI. Kft. információink szerint egy nappal korábban azért döntött úgy, hogy perre viszi a dolgot, mert az ÁPV Rt. tavaly nyár óta hivatalosan nem reagált egyetlen tárgyalási javaslatukra sem. Ugyanakkor egyes forrásokból úgy értesültünk, a vagyonkezelő társaság továbbra is kész volna a vita tárgyalásos úton történő rendezésére.
Az 1996-ban, a Dunaferr Rt. menedzsmentjének 21 tagja által a vasmű vagyonkezelésére létrehozott Acél XXI. Kft. számára egyébként némiképp nagyobb mozgásteret enged, hogy Horváth Istvánt visszahívták a kft. ügyvezető igazgatói tisztéből. A Dunaferr Rt. elnök-vezérigazgatója ezzel kapcsolatban elmondta: ezzel a lépéssel egyértelművé kívánták tenni, hogy a vasmű és a vagyonkezelő cég tevékenysége szétvált.
Mindezek mellett a Dunaferr Rt. az adatvédelmi biztoshoz fordul, amiért egy korábbi vitás vámügylet részleteit nyilvánosságra hozták. Mint a társaság közleményéből kiderül, a Dunaferr Rt. és a vám- és pénzügyőrség között azért támadt vita, majd per, mert a vámhatóság a külföldön kokszosított importkoksz vámalapjába beszámította a belföldön felmerült kokszolási és fuvarköltséget. A vasmű szerint a vámhatóság és a Fejér Megyei Bíróság az ügyben tévesen értelmezte a jogszabályt, ezért felülvizsgálati kérelemmel éltek a Legfelsőbb Bíróságnál, miközben a vitatott vámterhet már a jogvita kezdetén átutalták. A Dunaferr Rt. megítélése szerint a vámügyre vonatkozó minden adat vámtitkot képez, így a VPOP vámtitkot sértett, amikor a vasmű tudta és hozzájárulása nélkül ezeket az adatokat nyilvánosságra hozta.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.