A számítógépes adatok biztosítása előbb-utóbb Magyarországon is kardinális kérdéssé válik -- emelte ki Kürti Sándor, a cég vezérigazgatója tegnapi tájékoztatóján, hivatkozva a nemzetközi gyakorlatra. Tulajdonképpen itthon is több biztosítónak van valamiféle számítástechnikai biztosítása. Ezek azonban többnyire a 90-es évek elejéről származnak, tehát alapvetően más informatikai eszközökre vonatkoznak, és az adatokat illetően csak nagyon szűk területen vállalnak kockázatokat.
A Kürt már 1998-ban felkereste a hazai biztosítókat, de akkor még elzárkóztak az ötlettől. Mára változóban van a helyzet. A közelmúltban két hazai biztosító, az Allianz-Hungária és a Generali-Providencia is megjelent a Kürtnél, hogy együttműködést ajánljon az adatbiztosítások kidolgozására. Az előbbivel már meg is született a szerződés.
Az adatbiztosításhoz is kapcsolódóan konzorcium keretében a Kürt megpályázott egy a Széchenyi-terv által nyújtott kutatási-fejlesztési lehetőséget is. A konzorciumban rajta kívül részt vesz az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutató Intézete, valamint a Veszprémi Egyetem Matematikai és Számítástechnikai Tanszéke is.
A projekt elsődleges célja az informatikai kockázatkezelési és adatbiztosítási rendszer alapjainak megteremtése. A Kürtnek -- adatmentési tevékenységéből eredően -- nagy mennyiségű információ van birtokában az informatikai katasztrófák bekövetkezésével és az adatvesztések okaival kapcsolatban. Ezekből meg lehet határozni azokat a tényezőket, amelyek egy-egy szervezetre nézve konkrét informatikai fenyegetettséget jelenthetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.