Közvetítési jogot vásárolna a Fotex Rt.
Megvásárolná az FTC labdarúgócsapata mérkőzéseinek televíziós közvetítési jogát a Fotex Rt. - áll az FTC Labdarúgó és Sport Kft. tegnapi hivatalos közleményében. A klub többségi tulajdonosa 300 millió forintot ajánlana a jogokért. A tájékoztatóból azt is tudni lehet, hogy a kontraktust öt évre tervezik megkötni. A Fotex-ajánlat nem csupán az FTC anyagi forrásain kíván javítani, hanem lehetővé tenné, hogy az idén tavasztól már az ATV-n sugárzott Fradi Tv a csapat hazai mérkőzéseit is közvetítse.
A Magyar Labdarúgóliga (MLL) igazgatója, Muszbek Mihály a Világgazdaságnak elmondta: egyelőre még nem értesült a Fotex szándékáról. Ismeretes: a Borsodi Liga klubjainak televíziós jogdíjait jelenleg az MLL birtokolja. A liga a labdarúgóklubok között a sugárzott mérkőzések száma, a nézőszám és a hirdetések alapján osztja szét a jogdíjakból járó részesedést.
Az FTC labdarúgóklubja egyébként a televíziós közvetítéseket tekintve a legtöbbször képernyőn lévő magyar csapat, a tavalyi bajnoki és kupameccseket is számolva 42 alkalommal játszott televíziós mérkőzést, így az előző évben csaknem 40 millió forintos bevételre tett szert ezek után. A csapatvezetés a bevételt kevesellte.
munkatársunktól


