BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Sole Hungária szállítja Budapesten az iskolatejet

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A fővárosi önkormányzat a közbeszerzési eljárás során a Sole Hungária Részvénytársaság ajánlatát tartotta a legkedvezőbbnek, ezért a cég a szeptembertől folytatódó budapesti iskolatej-akció beszállítója. Az erről szóló szerződést tegnap írta alá Demszky Gábor főpolgármester a cég vezérigazgatójával, Gerard Lenihannal.

A főváros és a kerületek ebben az évben 725 millió forintot különítettek el. Ebből az idei 185 tanítási napon az általános iskolások több mint fele, 76 ezer diák kaphat ingyenesen tejet és péksüteményt. A reggeli az alapítványi és az egyházi iskolák rászoruló tanulóihoz is eljut. A budapesti programot tíz évvel ezelőtt, 1991-ben indították a Soros Alapítvány évi 200 millió forintos támogatásával. Az alapítvány 1996-ban kiszállt, ezután hozott létre a főváros a kerületekkel külön tejalapot, amely a fővárosi önkormányzat költségvetésében jelenik meg. Ebből folytatják az akciót minden évben.

Jelenleg az ország egyharmadában, hét megyében juthatnak hozzá a diákok ingyen a reggeli pohár tejhez és kiflihez. A főpolgármester ezért javaslatot tesz a kormánynak, hogy a következő száznapos programjában tegye országossá az iskolatej-akciót. Demszky Gábor szerint a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) helyett másik tárcára bízva, normatív támogatási formaként kellene országosan rendezni ezt a kérdést. A Sole Rt. vezérigazgatója elmondta: a hét megyében jelenleg 250 ezer diákot látnak el tejjel-kiflivel. (KÁ)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.