BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szatellit-világhálózatot építene Murdoch

A hatóságok ellenállása miatt meghiúsulhat a DirectTV, a legnagyobb amerikai szatellitszolgáltató Echostar általi felvásárlása. Pedig az Echostar 18 milliárd dolláros vételárajánlata megelőzte az ugyancsak jelentkező Rupert Murdochét.

A két meghatározó piaci szereplő összevonásának tervezett formáját azonban nem támogatja a versenyfelügyelet szerepét ellátó szövetségi távközlési tanács (FCC) és az igazságügyi minisztérium - fogalmaz a Süddeutsche Zeitung. A tízmillió előfizetőt nyilvántartó társaság a felvásárlás nyomán akár nyolcvanszázalékos piaci részesedésre is szert tehetne, ugyanis számos vidéki térségben - ahova a kábelszolgáltatók nem érnek el - kizárólagos pozícióba kerülne. A vita ilyen esetekben mindig a releváns piaci szegmens, így a piaci részesedés, valamint az erőfölényes pozíció meghatározásáról folyik, komoly terepet engedve a lobbiknak - emlékeztet a The Guardian.

Az Echostar tavaly októberben jelentette be vételi szándékát a General Motors leányvállalataként működő Hughes Electronicsra és ezáltal az ahhoz tartozó DirectTV-re. A nyilvánosságra hozott adatok szerint a 18 milliárd dolláros vételárral pedig sikerült kiütni a nyeregből a korábban egyértelmű vevőjelöltként számon tartott médiamogult, Rupert Murdochot. Az üzletembernek így meghiúsulni látszott az egész földet átfogó szatellithálózat birtoklásáról szóló terve, a "hiányzó láncszemért" folytatott küzdelmet azonban nem adta föl, sokan ennek tudják be a hatóságok elbizonytalanodását is.

A döntő pozícióban lévő FCC négy tagjából három ellenzi az Echostar jelen feltételek melletti felvásárlási lépését. Az ügyben a végső szót a hatóság vezetője, Charles Janes mondja ki, aki jelenleg mindhárom érintett féllel tárgyal. (MDE)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.