BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Mal Rt. bauxitbányát venne Boszniában?

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Magyar Alumínium Rt. (Mal Rt.) a Boszniai Szerb Köztár-saságban használaton kívüli bauxitbányát akar vásárolni és üzemeltetni - idézi az MTI Tanjug gazdasági hírszolgálatát. Eszerint az ország déli részén, a Boszniai Szerb Köztársaságban Berkovici településnél található, 11 éve használaton kívül lévő bauxitbánya valószínűleg hamarosan ismét üzemel, mert egy magyar cég érdeklődik iránta. A vállalat nevét nem közli a jugoszláv hírügynökség. A bánya több mint 1 millió tonna bauxitot rejt. A boszniai háború előtt mintegy hatvan főt foglalkoztatott az üzem, ahol föld alatti és külszíni fejtéssel bányászták a bauxitot. A háború idején a bánya minden munkagépe és létesítménye megsemmisült.

A timföldet és alumíniumárukat előállító Mal árbevétele 2001-ben 50 milliárd forint volt, nyeresége 1 milliárd. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.