Alig több a betárcsázós netező
Az elmúlt év utolsó négy hónapjában mintegy 4 százalékkal emelkedett a telefonvonalon keresztüli betárcsázós - ma már alapszintűnek számító - technológiát használó magyar internetezők száma - derül ki a Hírközlési Felügyelet (HíF) számaiból.
A hivatalos adatok az államilag támogatott netcsomagok előfizetői táborának folyamatos vizsgálata kapcsán láttak napvilágot. Korábban a hazai világhálós felhasználók számának meghatározásánál maguk a piaci szereplők is csak becslésekre hagyatkoztak.
Tavaly augusztus végén 16 ezer kedvezményes netezőt tartottak hivatalosan számon, ez az összes felhasználó 4,8 százalékát jelenti. A tábor 2002. december 31-ig 33 200-ra, az állami támogatás piaci behatolása pedig 9,6 százalékra bővült.
A számokból kiderül, hogy augusztus és december között 333 ezerről csupán 347 ezerre emelkedett az összes betárcsázós technológián netező magyar száma.
Mint korábban a Világgazdaság már beszámolt róla, az IHM az internet terjedésének segítését szolgáló programon és a támogatási rendszer felülvizsgálatán dolgozik. Felmerült a lehetősége annak is, hogy támogatott legyen a kábeltévés internet, emellett várhatóan változni fog az a rendszer, amelynek alapján a bevételeket a telefon- és az internetszolgáltató egymás között megosztja.


