Számlavita az áramcégek között
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Rt. (Mavir Rt.) ugyan megküldte a január havi számlákat az áramszolgáltatóknak, utóbbiak azonban egyelőre azt mondják, a rendszerhasználatra, a rendszerszintű szolgáltatások igénybevételére a Magyar Villamos Művek Rt.-vel szerződtek. Hozzávetőlegesen 4 milliárd forintról van szó.
Az új villamosenergia-törvényhez kapcsolódó rendeletek szerint a rendszerhasználatért és a rendszerszintű szolgáltatások igénybevételéért a Mavir Rt.-nek kell fizetniük az áramszolgáltatóknak. A rendszerirányító ebben az évben ebből a forrásból 43 milliárd forintos bevétellel számol.


