BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vodafone: vitatott GPRS

A Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága Egyesület (Netért) felkérte a dr. Magyar György és Társai Ügyvédi Irodát, vizsgálja meg, jogszerű-e a magyarországi Vodafone-hálózatot üzemeltető VRAM Rt. lépése az átalánydíjas GPRS adatátviteli szolgáltatás szerződési feltételeinek egyoldalú módosításával kapcsolatban - derül ki a szervezet lapunkhoz eljuttatott közleményéből.

A jogi lépést azért tartja szükségesnek az érdekvédelmi szervezet, mert a Vodafone március 15-től havi egy gigabájtnyi adat letöltésére kívánja korlátozni az eredetileg "korlátlan internetelérést" nyújtó GPRS internetszolgáltatását.

A Netért felszólítja a Vodafone-t, vagy vonja vissza az adatforgalmi korlátozást, vagy tegye lehetővé a 2002. július 15. és 2003. február 28. között szerződő ügyfeleinek az előfizetői szerződés felbontását anélkül, hogy a hűségnyilatkozatban foglalt összeget megfizetnék. A mobilszolgáltató szerint a szóban forgó adatszolgáltatásra 20 ezren fizettek elő.

Hivatalosan még nem keresték meg az ügyvédi irodától a VRAM Rt.-t - válaszolta kérdésünkre Pál Beáta, a cég sajtókapcsolati vezetője. Mint elmondta, az ügyfelekkel kötött szerződések általános szerződési feltételeiben szerepel a bármikori módosítás lehetősége, amit, ha nem fogad el az ügyfél, felmondhatja az előfizetését. Ami a hűségnyilatkozattal kapcsolatos hátrányos következményeket illeti, ez csak azokat a GPRS-előfizetőket érinti, akik a szerződéssel készüléket is vásároltak. A cég felmérése szerint egyébként a GPRS-előfizetők 96 százaléka havi kevesebb mint 1 gigabájt adatmennyiséget tölt le, a fennmaradó 4 százalék letöltési igénye viszont a hálózat kapacitásának a felét köti le, amivel nehezíti a többség hozzáférését.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.