BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Filléres céget alapítana a CSA



Olcsón üzemeltetett (low-cost) leányvállalat létrehozását fontolgatja a cseh CSA, ezért hetek óta tárgyal Csehország legnagyobb charterüzemeltetőjével. A Magyarországon is jelenlévő Travel Service-t (TS) filléres társaságként azonban új márkanév alatt szeretnék működtetni Nyugat- és Kelet-Európában. Ha a tárgyalások gyorsan véget érnek, akár év végén megtörténhet a tulajdonosváltás, és 2004 márciusában elindulhat az első járat. Jaroslav Tvrdik CSA-elnök a múlt héten tízhetes határidőt adott a felvásárlás kidolgozására, amely magába foglalja a Travel Service fejlesztését és a flotta öreg gépei miatt további repülőgépek vásárlását. A filléres járatok beindítására készült már előzetes üzleti terv, melyhez a vállalat a KPMG-től kért tanácsadókat.

A felvásárlás a CSA regionális terjeszkedési stratégiájának része, mellyel az EU és kelet-európai desztinációk elérése a cél. A TS messze a legnagyobb chartertársaság az országban, a belföldi repülések 70 százalékát birtokolja, és Csehországból 57 desztinációba, európai, afrikai és ázsiai földrészekre indít járatokat.

A közép-európai térségben új szereplő a filléreseknél a lengyel Air Polonia, amely a napokban kezdte árulni jegyeit az interneten keresztül. A Varsó és London közötti utak, retúrjegy esetén, 282,2 zlotyba kerülnek. Az első menetrend szerinti járatot december 15-én, hétfőn reggel tervezik indítani a varsói reptérről. Ezzel turisták elözönlésére, valamint új piacok megnyílására lehet számítani Lengyelországban. Filléres buszjárat indítását tervezi szintén a következő évben a Stelios Haji-Ioannou által alapított EasyGroup társaság. A versenytársaktól eltérően nem televízióval, hanem egyéb luxusszolgáltatásokkal ellátott buszok közlekednének a belvárosban; az árakat is a csúcsforgalmi időtől függően állapítanák meg.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.