Jól megy a vírusirtók cégeknek
Kedvezően hatnak az informatikai biztonsággal foglalkozó cégek pénzügyi adataira a gyakoribbá váló vírustámadások. A piac több szereplője is rekorderedményről számolt be. Az információvédelmi piac vezető szereplőjének
számító amerikai Symantec Corporation az április elsején zárult 2005-ös üzleti évben az előző évhez képest közel 40 százalékkal növelte árbevételét, amely ezzel elérte a 2,6 milliárd dollárt. Ennél is nagyobb mértékben, 44 százalékkal nőtt a társaság nettó eredménye az előző évihez képest, ez 536 millió dollár volt a 2005-ös üzleti évben.
Története legsikeresebb negyedévét zárta márciussal Európa egyik meghatározó informatikai biztonsági cége, az F-Secure is. A finn társaság árbevétele 28 százalékkal nőtt az előző év hasonló időszakához képest, elérve a 13,3 millió eurót. Az internetes és vírusfenyegetések növekedését mutatja, hogy a társaság forgalmának túlnyomó része - 12,5 millió euró - a vírusvédelmi és behatolásmegelőző alkalmazások értékesítéséből származott. Különösen jól teljesített a társaság szolgáltatói üzletága, amely megduplázta bevételét.
Dinamikus növekedésről számolt be a Trend Micro is az első három hónapot értékelve. A japán cég nettó eredménye elérte a 43,6 millió dollárt, ez közel 50 százalékos fejlődést jelent éves szinten. A társaság árbevétele 27 százalékkal nőtt az előző év hasonló időszakához képest, és elérte a 165,4 millió dollárt. (VG)


