BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

„Szabadlábon” a Sportingbet

Ötvenezer dolláros óvadék fejében hétfőn szabadlábra helyezték a Sportingbet ügyvezető igazgatóját, akit még a múlt héten fogtak el. A bíróság szeptember 14-én dönt arról, hogy kiadják-e az USA-ban illegálisan működő online fogadóiroda ügyvezetőjét. A Sportingbet már a második olyan fogadócég, amelynek vezérigazgatóját letartóztatták az USA-ban. Júliusban David Carrutherst, a BetOnSport ügyvezetőjét tartóztatták le a dallasi repülőtéren. A vádemelést kezdeményező louisianai hatóságok azzal érvelnek, hogy az illegális szerencsejáték lehetőséget ad a pénzmosásra, a drogkereskedelemre, a fiatalokat pedig nem tudják megvédeni a játékfüggőség kialakulásától. Az Egyesült Államok az internetes szerencsejáték egyik legnagyobb piaca, évente 12 milliárd dollár forog rajta. A Sportingbet fogadásainak 65 százaléka is onnan származik, így ha a bíróság a portál felfüggesztéséről dönt, a fogadóiroda bevételeinek jelentős részétől esik el. A letartóztatás híre a többi online szerencsejátékcégnél is éreztette hatását. A Partypoker részvényei 11, a 888 Holding papírjai pedig 17 százalékot estek egyetlen nap alatt.

Horváczy Emese, a Nemzeti Nyomozóiroda szóvivője szerint a Sportingbet ügyvezetője körüli fejleményeknek nincs hatása a cég magyarországi üzemelésére, mivel eljárás nem folyik ellene. Oravecz László, a Szerencsejáték-felügyelet sorsolásért és fogadásért felelős főosztályvezetője ugyanakkor azt reméli, hogy az uniós szervek mielőbb azon munkálkodnak majd a tagállamok bevonásával, hogy egységes és hatékony intézkedésekkel fel tudjanak lépni az illegális szerencsejátékok szervezőivel szemben. VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.