Nem biztos a kórházak eladása
Az Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet (OBSI) önállósága ugyan megszűnt, ám a gyógyítás a Péterfy Sándor Utcai Kórházhoz csatoltan tovább folyik a Fiumei úti baleseti intézetben, így az épület nem értékesíthető.
A gyógyítás a megszüntetett kórházban befejeződött, de a Pénzügyminisztérium csak a záróegyenleg elkészítésével törli azokat a költségvetési intézmények sorából. Kárpáti Zsuzsanna, az EKI főigazgatója arról is tájékoztatta a Világgazdaságot, hogy a tavaly bezárt kórházak ingóságairól készült leltár alapján több orvosi eszközt átadtak a megszüntetett intézmények munkáját átvett kórházaknak.
Az OGYK nagy értékű röntgen- és vesekőzúzó készülékei például átkerültek az Állami Egészségügyi Központba, a különféle cégek által korábban odatelepített eszközök egy része pedig visszakerült az eredeti tulajdonoshoz.
A többi, leltárba vett ingóság az EKI-hez került, ezek árverése a vagyontanács jóváhagyását követően, várhatóan nyár elején lesz – mondta a főigazgató. Érdeklődő bőven van, hiszen mint azt Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség megválasztott elnöke, volt egészségügyi miniszter lapunknak korábban elmondta: mivel megszűnt a központi műszerbeszerzési pályázat, és eszköz-visszapótlási pénzalap nincs, a tulajdonos önkormányzatok szűkös forrásából pedig alig jut e célra, ez nem meglepő.


