Szertefoszlott az ingatlan-álom - Oda minden terv!
A projektekben vásárlók pénzük harmadát már elbukták, szabadulni pedig nem tudnak ingatlanjaiktól.
A területen a Marina d''Or cégcsoport több mint 10 000 apartmant és 5 hotelt épített a spanyol gazdasági fellendülés idején, mely a kilencvenes évek közepére tehető.
A Marina d''Or projektjei elsősorban a tehetősebb spanyol középosztályt célozták meg. Mivel a komoly ingatlanpiaci szárnyalást hitel fűtötte, az eurózóna kamatemelkedése keményen sújtotta a többségében változó kamatozású konstrukciókkal eladósodó vásárlókat. Az ingatlanokat mára szinte lehetetlen értékesíteni, az árak pedig mintegy harmadukkal csökkentek az elmúlt évben.
A Gaceta gazdasági újság szerint a Marina d''Or szabadidőfalu projektjében az átlagos árszint egy év alatt 300 000 euróról 200 000-re esett vissza, nem kicsit buktak tehát akik az egykori spanyol álomban szerettek volna részt venni.


