BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mostantól új célpontra repül a Finnair

Új célpontra, az uráli Jekatyerinburgba is repül ezentúl a Finnair. Az észak-európai légitársaság a közelmúltban indította el heti háromszori járatát Helsinkiből. Ezzel az orosz lakosok immár Észak-Európába is eljuthatnak, majd onnan a jelenleginél könnyebben elérhetik az észak-amerikai városokat.

Ez egyébként a harmadik oroszországi város a finn légitársaság palettáján, Moszkva és Szentpétervár után. A Malév ugyancsak „felmelegítette” ezt a járatát abban a reményben, hogy az Észak-Amerikába igyekvő uráliak inkább Budapesten keresztül akarnak eljutni végállomásukra.

A Finnair életében további fontos fejlemény, hogy a napokban vegyes vállalatot alapított a Finncomm céggel repülőgépek nagyjavítására. A felerészben

a tulajdonában lévő, Finnish Aircraft Maintenance Oy névre keresztelt társaság a regionális flotta repülőgépeinek javítását végzi majd. Állományához 60 szakember tartozik, ők jövő tavasztól új hangárban dolgozhatnak majd a Helsinki-Vantaa repülőtéren.

A Finnair egyébként a minap második lett az amerikai Global Traveller magazin borversenyén. A lap minden évben megszavaztatja három tucat szakértővel, mely légitársaság fedélzetén kínálják a legjobb borokat. Az idén a finn vállalat az üzleti osztály kategóriájában lett ezüstérmes. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.