BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb kémügy? - Szakszervezeti bírálatok kereszttüzében a Deutsche Bahn

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Német szakszervezetek és politikusok nyomatékosan felszólították a Deutsche Bahn elnökét: adjon alapos magyarázatot és kérjen bocsánatot, a szervezetnél kirobbant "kémbotrány" ügyében.

A német vasúttársaság ugyanis a múlt héten beismerte, hogy egy általa felbérelt biztonsági céggel 173 ezer vasúti dolgozót vizsgáltatott meg, oly módon, hogy az információkat gyűjtött címekről, telefonszámokról és banki információkról, majd azokat összehasonlította azzal a 80 ezer vállalattal, amelyek üzleti kapcsolatban állnak a Deutsche Bahnnal – jelenti a Deutsche Welle német hírtelevízió (angol).

Az akció még 2002-2003-ban történt, s része volt egy korrupcióellenes kampánynak. A Bundestag közlekedési bizottsága a közeljövőben tárgyalja az ügyet. Egyes politikusok szerint a Deutsche Bahn illegálisan próbált a nyomára bukkanni azoknak az alkalmazottaknak, akik bírálták a vasúti társaságot.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.