PannErgy: veszteség után újra nyereség
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA PannErgy Nyrt. 114 millió forint nettó nyereséget ért el 2009 első felében, míg az előző év hasonló időszakában 1,176 milliárd forint volt a vesztesége – közölte a főleg geotermikus energia hasznosítását és befektetési tevékenységet végző cég. A nemzetközi számviteli szabvány (IRFS) szerint készült gyorsjelentés az első fél évben 6,08 milliárd forintos árbevételről ad számot, amely 10,2 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól. Üzemi szinten csökkent a cég profitja: 48,6 százalékkal, 167 millió forintra. A társaság megjegyzi, hogy a gyenge forint, a korábbinál olcsóbb alapanyagárak és a válságkezelő intézkedések hatottak kedvezően a gazdálkodására. MTI-Eco


