Kalapács alá kerülnek a horvát hajógyárak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA zágrábi kormány a hét végén hivatalosan közzétette a horvát hajógyári privatizációt célzó versenykiírást: a pályázati határidő szeptember 30-án jár le. A hat horvát hajógyárból négyet jelképes, egykunás kikiáltási áron hirdetnek meg, a spliti, speciális objektumokat gyártó hajóüzemet (BSO) 18,6 millió kunás (740 millió forint) nyitóáron kínálják. Az egyetlen nyereséges üzem, a pulai gyár nyitóára 379 millió kuna. A horvát kormány olyan üzleti tervet vár a pályázóktól, amelyben az átalakítási költségek legalább 40 százalékát, valamint a korszerűsítéshez friss tőkét képes biztosítani a befektető. A horvát hajógyárakban több mint 11 ezer alkalmazottat foglalkoztatnak, összadósságuk 8,2 milliárd kuna. MTI-Eco


