Némileg enyhítheti csak az egészségbiztosító hiányát a táppénzszigorítás
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz első hat havi adatok alapján 4,6 milliárd forint a táppénzkassza túllépése, ami a 102,8 milliárd forintos éves előirányzat 54,5 százaléka. A legmarkánsabb szigorítás az úgynevezett passzív jogon járó (ez a biztosítási jogviszony megszűnése után fizethető) táppénz folyósításnál történt. Ennek ideje 2003-ban még egy év volt, tavaly 45 napra csökkent, ám augusztustól már csak 30 napra jár.
A jogalkotók ez utóbbitól vélhetően azt várják, hogy a munkanélküliségtől fenyegetettek ne a táppénzes állományba meneküljenek. Tény, a múlt év első öt hónapjához képest az idei év hasonló időszakában 37 ezerről 59 ezerre nőtt a passzív jogú táppénzes esetek száma. Ám nincs az az orvos, aki képes lenne elküldeni a túlhajszolt pácienseket, hiszen biztosan találhatók náluk különféle egészségügyi problémák. További részletek a Világgazdaságban


