Növelte eladásait a Ford
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz első olyan hónapot zárta júliusban 2007 novembere óta a Ford, amikor sikerült növelnie az eladásait. Ez elsősorban a „készpénzt roncsért” elnevezésű kormányprogramnak köszönhető, amely az egész amerikai autóiparban megnövelte az értékesítések számát. A keresletbővülés mellett a Ford részesedése 17 százalékra emelkedett a tavalyi 14-hez képest az amerikai piacon. Ezzel megelőzte a Toyotát, azonban így is csak második a GM mögött. Michael Robinet, a CSM Worldwide elemzője azonban felhívja a figyelmet, a kérdés az, sikerül-e fenntartani a tendenciát, ha a kormányprogram véget ér. Reuters


