BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

ZMB: jóváhagyták a gázhasznosítást

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az 50-50 százalékos Mol–Russznyefty vegyes vállalat, a Západno-Malobalik (ZMB) megcélozta a ZMB olajmezőn a felhozott gáz 95 százalékának hasznosítását a tegnapi igazgatósági ülésen hozott döntés alapján. Ezzel a Rosznyedr orosz bányahatóság által támasztott követelményeknek tesznek eleget. A vegyes vállalat olyan gázturbinákat helyez majd üzembe, amelyek áramtermelő generátorokat hajtanak meg. A termelt elektromos áramot a mező olajkitermelése során használják fel. A társaság további 12 termelőkutat fúr le. Az igazgatóság jóváhagyta a program megvalósításához szükséges pénzösszeget is, ezt a cég saját forrásból, a második fél évben teremti elő. Nagyságát a Mol közleménye nem tartalmazza, korábbi hírek 25 millió dollárról szóltak. VG

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.