BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elbukhatja a Mol az Energopetrolt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A horvát INA és főrészvényese, a Mol elveszítheti részesedését a bosnyák Energopetrol üzemanyag-forgalmazó vállalatban. A Nezavisne Novine jelentése szerint a bosznia-hercegovinai föderáció kormánya a privatizációs szerződés felmondásával fenyegetőzik, mert a felvásárló Mol–INA konzorcium a szerződésben megígért beruházásokat nem hajtotta végre. A föderáció privatizációs ügynöksége, az FBiH korábbi adatai szerint a 150 millió konvertibilis márka értékben megígért beruházásból csupán 6 milliónyi teljesült. A lap szerint – amely a kormányfőt idézte – már a következő kormányülésen dönthetnek a szerződés felmondásáról. n MTI-Eco

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.