Ford: kiugró negyedéves eredmény
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAUTÓPIAC. A Ford amerikai autógyártó közel egymilliárd dolláros eredményről számolt be a július és szeptember közötti időszakra vonatkozóan. A kimagasló eredmény a növekvő piaci részesedésnek és a sikeres költségcsökkentő programnak köszönhető. A múlt negyedévben elért 997 millió dolláros adózott profit nagy előrelépés a múlt év azonos időszakában elkönyvelt 161 millió dolláros veszteséghez képest. A társaság szerint a válság enyhülése nyomán már növekszik a kereslet az általa előállított gépjárművek iránt, így 2011-re már nyereséges működést várnak.
A Ford közel egymilliárd dollárral csökkentette költségeit a negyedév során, ezzel az elmúlt tizenkét hónapban összesen 4,6 milliárd dollárral mérsékelte költségeit a vállalat. A társaság az előállítási költségek csökkentése mellett a termelékenységet is növelni tudta. Az elért eredmények messze felülmúlják a társaság által 2009-re tervezett 4 milliárd dolláros költségcsökkentést. Emellett a piaci részesedés növekedése is jótékonyan hatott az eredményre: a társaság növelte részesedését az Egyesült Államokban és Európában, a kínai értékesítésben pedig 63 százalékos növekedést könyvelhetett el. VG


