Rezidensek „performance”-a
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságFigyelemfelkeltő „performance-t” tart több mint ezer orvostanhallgató a jövő héten Budapesten, a megmozdulással az orvosjelöltek szerintük tarthatatlan helyzetére szeretnék felhívni a közvélemény figyelmét. A csütörtökre tervezett demonstráción mind a négy orvosegyetem hallgatói képviseltetik magukat. Tiltakozásukkal a többi között arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a 95 ezer forintos havi fizetés aránytalanul alacsony a heti 60-70 órás munkavégzéshez képest. A szövetség elnöke szerint a rezidensi fizetés reális összege havonta nettó 200 ezer forint lenne – mondta Papp Magor elnök. VG


