BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Most már Kína a világ legnagyobb energiafogyasztója

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) mai jelentése szerint Kína megelőzte az Egyesült Államokat, így az ázsiai ország a világ legnagyobb energiafogyasztója.

A párizsi székhelyű szervezet számításai szerint Kína energiafogyasztása 2009-ben 2,265 milliárd tonna olajnak felelt meg, szemben az Egyesült Államok által felhasznált, 2,169 milliárd tonnával megegyező mennyiséggel. A statisztikák szerint Kína energiaéhsége több mint kétszeresére emelkedett az elmúlt évtizedben.

Kína ugyanakkor a jelentés megjelenésekor azonnal cáfolta az adatot, Peking hivatalos véleménye szerint tavalyi energiafogyasztásuk csak 2,132 milliárd tonna olajnak felelt meg, vagyis nem Kína az első a fogyasztók listáján. Fatih Birol, az IEA vezetője az AP-nek ezzel kapcsolatban annyit mondott: a számításoknál a már bevált metódust alkalmazták és az eredmény tükrözi a korábban látott trendet.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.