BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Romániában erősít a Masterplast

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
1,6 millió eurós befektetéssel új polisztirolhab-gyártó üzemet létesít a romániai Sepsiszentgyörgyön a Masterplast.

A beruházásra a 2012. március 21-i sikeres zártkörű tőkebevonás ad lehetőséget: a tőkebevonás során hét intézményi befektetői csoport szerezhetett tulajdonrészt a Masterplastban.
 
A tőkeemelésből befolyt összeget új beruházások finanszírozására kívánja fordítani a cég. Ezek közül elsőként, mintegy 1,6 millió eurós befektetéssel a romániai Sepsiszentgyörgyön – a már korábban vásárolt ragasztógyára mellett – új üzemet létesít a Masterplast, ahol polisztirol alapanyagú hőszigetelő termékek gyártását kezdi meg a közeljövőben.
 
„A beruházásra kiszemelt ingatlant már megvásároltuk, jelenleg a meglévő épületeket újítjuk fel, alakítjuk át, valamint elkezdtük a gyártáshoz szükséges gépek, berendezések beszerzését. Bízunk benne, hogy gyártást már idén ősszel el tudjuk indítani az új üzemben” – mondta el Tibor Dávid, a Masterplast vezérigazgatója.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.