Jövőre is nagy teher nyomja majd a szerencsejátékosok vállát, ugyanis a 2014-es költségvetés 33 milliárd forint játékadó bevétellel számol. Ebből a pénzből finanszíroznák például a Magyar Nemzeti Filmalap és a Nemzeti Kulturális Alap működését. De a labdarúgás, valamint az utánpótlás-nevelés is innen várhat támogatást. Lázár Vilmos, a Magyar Lovas Szövetség elnöke pedig nemrég beszélt arról, hogy tervezik egy olyan törvényjavaslat benyújtását is, amely alapján a lóverseny fogadások játékadójának 85 százaléka kerülne vissza a lovas ágazatba, amely így állandó és biztos forráshoz juthatna. Ez jelenleg nem jelent nagy összeget, de a jövőben ez jelentősen változhat, ugyanis soha nem látott mértékű közpénzek áramlanak a közeljövőben a lovas ágazatba. A 2014-es költségvetés tervezetében 600 millió forint szerepel a Nemzeti Lovarda felújítására, míg 2015-ben 1,3 milliárd forintot szánnak ugyanerre a célra.
A szilvásváradi centrum fejlesztése pedig kiemelt beruházás, amelyre közel 1,6 milliárd forintot fordít a kormány. Az MFB tulajdonában lévő Magyar Lóversenyfogadást-szervező Kft. pedig szeptember óta dinamikusan bővíti országos fogadási hálózatát, az ügetőszilveszteri futamokra már legalább hetven bukmékerirodában tehetik majd meg tétjeiket a lóverseny szerelmesei Budapesttől Nyíregyházáig.
– Mi már évek óta foglalkozunk a lóversennyel is. Először csak lottózó voltunk, utána jött a lovi, majd most már nemzeti dohánybolt is vagyunk. Új fogadónk nincs, van egy mintegy 20 fős társaság, akik mindig játszanak, nekik a hátsó részben le is választottunk egy külön részt, ahol egész délután követhetik a futamokat – mondta lapunknak az egyik budapesti bukmékeriroda vezetője. Szerinte szilveszterkor idén is teltház lesz, de amúgy csak ebből nem tudna működni a bolt. Általában ugyanis minimális, tehát 50 forintos tétekkel fogadnak csak a játékosok.
– Nagyobb reklám kellene, és úgy tudom, hogy jövőre már nem csak a magyar, hanem a külföldi futamokra is lehet majd fogadni – fogalmazott a boltvezető.
Az állami lóversenyszervező cég még 2011 decemberében írt ki közbeszerzést országos lóverseny-fogadási rendszer szállítására, amin a francia PMC, a Carrus csoport cége nyert tavaly nyáron. A tervek szerint 440 terminált helyeznének el az országban, amelyből 40 a pályán, azaz a Kincsem Parkban lenne. A rendszer 650 millió forintba került. A szerződött partnerek 6 százalékos jutalékot kapnak.
– Még gondolkodom, hogy megéri-e nekem is csatlakozni, de egyelőre szerintem nem. Ugyanis a megfogadott 10 ezer forintból jó, ha 200 forint marad nálam a kocsmában. Amúgy pedig esetleg több ezer forintot is költenek nálam. Csak azért nem jön be senki egy sörözőbe, hogy játszon” – fogalmazott lapunknak Schreiber István. A Magyar Szerencsejáték Szövetség elnöke ugyanakkor érthetetlennek nevezte, hogy az állam előbb kiveszi a nyerőgépeket a kocsmákból, majd utána a lóversenyfogadást népszerűsíti és terjeszti. Az biztos, hogy a főváros egyik legnépszerűbb szilveszteri rendezvénye idén is az ügetőszilveszter lesz, amelyre legalább 10 ezer látogatót várnak a Kincsem Parkba. A fogadás pedig már nem csak a budapestiek szórakozása lesz, hanem számos vidéki város (Debrecen, Miskolc, Salgótarján) is bekapcsolódhat a játékba.
USA: csökkenő kaszinóbevételek
Úgy tűnik, hiába produkált összességében 4 százalékos növekedést az előző évihez képest az amerikai kaszinópiac, a legtöbb tagállamban valójában csökkentek a bevételek – írta a Fortunaweb. Az amerikai kaszinók az idei évben októberig 31,5 milliárd dollár bevételt könyvelhettek el, amely 4 százalékos növekedést jelent az előző évhez viszonyítva. Ez a növekedés azonban egyenlőtlen, és a kaszinókkal rendelkező 23 tagállam közül 13-ban valójában csökkent a bevétel a tavalyihoz képest. Atlantic City kaszinóbiznisze is kiváló példája a szerencsejáték-piac átrendeződésének: 2006-ban még 5,2 milliárd dollár bevételt ért el, azonban tavaly – miután Pennsylvania és Delaware is beszállt a kaszinópiacra – már csak 3 milliárdot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.