A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara által menedzselt Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter kitűzött stratégiai célja és eltökélt szándéka, hogy a munkaerőpiacon egyre növekvő számban legyen magasan képzett, motivált gépipari szakember, mesterember. A klaszter ennek érdekében elindította a szakképzés-fejlesztési stratégiája pályaorientációs munkarészének megvalósítását. Ennek keretében a klaszter képviselői megkezdték az iskolaközpont-vezetők, általános iskolai igazgatók felkeresését, és elindították azt az együttműködést, amelynek célja, hogy a pályaválasztást lényegesen meghatározó szereplők – tanárok, diákok, szülők – kellő és releváns információ birtokában hozhassák meg azt a döntést, amely gyakran a fiatalok egész hátralévő életét meghatározza.
A munka eredményeképpen a korosztállyal foglalkozó tanárok olyan cég- és üzemlátogatásokon vehetnek részt, amelyek elősegítik a tanulók hiteles tájékoztatását, míg a klasztervállalatok munkatársai megjelennek a pályaválasztással kapcsolatos iskolai alkalmakon: osztályfőnöki órákon, pályaválasztási szülői értekezleteken, illetve olyan iskolai vagy iskolaközi rendezvényeken, amelyek segítenek a hivatásválasztás, továbbtanulás előtt állóknak hiteles forrásból tájékozódni. E munka célja, hogy az élő kapcsolat kialakításával minél több diákban ébredjen érdeklődés a gépgyártás és kapcsolódó területei iránt, és e szakmák valós életlehetőségét felismerve mind többen tanuljanak tovább a gépészeti szakmákban. A program további célja, hogy – az idei tapasztalatok felhasználásával – mind több iskola felső tagozatán induljanak olyan szakkörök, amelyek a gépészeti terület szépségét, kihívást, de ugyanakkor egzisztenciát és karriert jelentő mivoltát is szerethető választássá teszik az iskolákban. A munkaprogram szerint számos lehetősége és számtalan tennivalója lesz a klaszternek az elkövetkező tanévben, többek között: üzemlátogatások szervezése a tagvállalatoknál, felvételi tájékoztató napokon való részvétel, osztályfőnöki órákon diákok tájékoztatása a klasztervállalatok munkatársai által a gépipari szakmákról, pályaorientációs témában tartott szülői értekezleteken való DDGK képviselet biztosítása, iskolai tájékoztató anyagok készítése a gépipari szakmákról diákoknak, tanároknak, pályaorientációs film elkészítése a tanulóknak, szülőknek, gépipari szakkörök indítása.
Abban bíznak, hogy a munka hozzájárul az ágazati igényeknek megfelelő, minőségi munkaerő biztosításában a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter részére is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.