BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Képet kapott a Chagall-tárlat

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Szépművészeti Múzeum gyűjteményéből származó, kétmillió euróra biztosított Kék falu című festmény is megtekinthető keddtől az október végéig látható pécsi Chagall-kiállításon.

A tárlatot szervező Janus Pannonius Múzeum (JPM) szerint Magyarországon két Chagall-festmény található állandó jelleggel, mindkettőt a Szépművészeti Múzeum gyűjteménye őrzi. Ezek közül érkezik Pécsre az 1968-ban készült Kék falu. A Szépművészeti Múzeum gesztusa abból a szempontból is érthető, hogy a JPM most a budapesti nagy Csontváry-tárlat miatt kénytelen nélkülözni a közönség számára legvonzóbb anyagát. A Chagall-kiállítás viszont valamelyest pótolhatja a Pécsre látogató kultúrturisták képéhségét.

A 20. század egyik legkiemelkedőbb, legsokoldalúbb képzőművésze, Marc Chagall életművéből április végén nyílt kiállítás a pécsi Martyn Ferenc Múzeumban. Az Álom ihlette művészet című tárlaton a művész bibliai témájú és Homérosz Odüsszeia című művéhez kapcsolódó litográfiáit, a párizsi Opera mennyezetének megújítására készült tervrajzait, vázlatait és a jeruzsálemi Hadassah Egyetemi Kórház zsinagógájának ablakillusztrációit tekinthetik meg a látogatók. Sárkány József, a JPM művészettörténeti osztályának vezetője azt hangsúlyozta, hogy Pécsen néhány évvel ezelőtt volt már Chagall-kiállítás, de az nagyságrendjét tekintve messze elmarad a mostanitól. Az anyagot ebben az összeállításban még nem mutatták be Magyarországon.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.