A nap nyertese: német közműszolgáltatók
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA két nagy német energiaszolgáltató, az E.ON és az RWE részvényei 2008 óta nem látott mértékben emelkedtek hétfőn, miután a legfrissebb stressztesztek eredményei szerint nem lesz szükségük pótlólagos forrásokra az atomerőműveik leszereléséhez. Az elmúlt hetekben olyan becslések láttak napvilágot, hogy az eddigi tartalékok nem lesznek elegendőek, további harmincmilliárd eurós költséggel néznek szembe a cégek, többek között azért, hogy megfelelően tudják tárolni a kiégett üzemanyagokat. A német kormány a fukusimai katasztrófát követően döntött az ország atomerőműveinek legkésőbb 2022-re lezajló leállításáról. A döntés nemcsak az atomerőművek leszerelési költségein keresztül érinti negatívan az említett cégeket, hanem az energiamixben a megújulók arányának jelentős növekedésén keresztül is.


