Befejeződött a Csepeli Szabadkikötő fejlesztése
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságBefejeződött a Mahart-Szabadkikötő Zrt. és a Budapesti Szabadkikötő Logisztikai Zrt. (BSZL) kikötőfejlesztési programja. Az állami tulajdonú Csepeli Szabadkikötőt 3,5 milliárd forintból újították meg, az uniós forrásból finanszírozott beruházást a Közgép Zrt. vezette konzorcium valósította meg.
„A fejlesztés közel száz új munkahelyet teremtett” – mondta Szalóki Flórián, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Közlekedési Operatív Programokért felelős helyettes államtitkára. A modernizált trimodális, tehát vasúti, közúti és vízi szállítási utakra támaszkodó új raktárakat a fenntarthatósági szempontok figyelembevételével tervezték meg, üzemeltetésükhöz megújuló energiát is használnak. Az infrastrukturális bővítések révén 40 hektárnyi, eddig nehezen megközelíthető terület vált elérhetővé, amelynek hasznosítására máris születtek hosszú távú együttműködési megállapodások a felhasználókkal. Ilyen szerződést kötött a BSZL többek között a török tulajdonban álló fuvarozó-szállítmányozó vállalattal, az Ekol Logistics Kft.-vel, amely a trimodális szolgáltatások elérhetősége miatt választotta a kikötőt. A cég előrehaladott tárgyalásokat folytat a BSZL-lel arról, hogy a jelenleg 5000 négyzetméteres bérelt területét egy éven belül megduplázza.


