Kártérítést várnak a német atomstopért
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz E.ON, az RWE és a Wattenfall cégek több milliárd eurós kártérítést szeretnének a német kormánytól, mert törvénytelennek ítélik, hogy egy 2011-es döntés alapján be kell zárniuk atomerőműveiket. Az ügyben a napokban tartottak meghallgatást a karlsruhei alkotmánybíróságon. A kormányon lévő CDU–CSU-pártszövetség a 2009-es választások előtt még e létesítmények üzemidő-hosszabbításával is kampányolt, ám a 2011-es fukusimai atomerőmű-baleset után megváltoztatta álláspontját.


