Osztalékot fizet az Alteo
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. igazgatósága részvényenként 120 forint osztalék kifizetését javasolja a társaság április 19-i éves közgyűlésén. Erre a tavalyi, közel 345 millió forintos adózott eredményből 198,5 milliót fordítana, míg a fennmaradó 146,5 milliót eredménytartalékba helyezné. A 120 forintos osztalék 2,45 százalékos hozamot jelent az Alteo legutóbbi, március 22-i záróárához képest. A cég papírjainak közkézhányada mindössze 14,35 százalék, a cég 5,74 százaléknyi saját részvényt birtokol, a többi, csaknem 80 százaléknyi pakett a Wallis Asset Management Zrt.-hez tartozik. Utóbbi vezérigazgatója, Müllner Zsolt egyébként azt indítványozza, hogy az Alteo közgyűlése Karvalits Ferencet, a Magyar Nemzeti Bank volt alelnökét az energiaszolgáltató felügyelőbizottságából (fb) helyezze át az igazgatóságba, amely ezzel hattagúra bővülne. Az fb négy taggal működne tovább, itt nincs szükség a létszám emelésére, mivel az továbbra is megfelelne a törvénynek és az Alteo alapszabályának.


