Richter: 72 forintos osztalékot javasolnak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Richter Gedeon Nyrt. igazgatósága a múlt évi eredményből a törzsrészvényekre 72 százalék, részvényenként
72 forint osztalék kifizetésének elfogadását javasolja az április 26-ra összehívott évi rendes közgyűlésének – közölte a társaság a BÉT honlapján. A Richter Gedeon Nyrt. árbevétele 2015-ben 365,22 milliárd forint volt, forintban 3,3 százalékkal haladta meg az előző évit. A társaság 54,06 milliárd forint konszolidált nettó nyereséget ért el, ami több mint duplája az előző évi 24,95 milliárdnak. Az igazgatóság javaslata szerint az osztalék kifizetése után az adózott eredmény fennmaradó részét az eredménytartalékba helyezik. (MTI)


