BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kínaiaké lett a Lexmark

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Kínaiak kezébe került a nyomtatási piac egyik úttörője, a szebb napokat megélt Lexmark International. Az egykor az IBM-hez tartozó, arról 1991-ben leválasztott gyártóért 2,54 milliárd dollárt fizet az Apex Technology vezette konzorcium mostani tulajdonosának, a Clayton, Dubilier & Rice befektetési társaságnak. A Lexmark keddi tőzsdei záróáránál 17 százalékkal magasabb, részvényenként 40,5 dollárról szóló ajánlatot tettek az ázsiaiak, akik pluszban átvállalják a cég egymilliárd dolláros adósságállományának rendezését is. Az alsó kategóriás nyomtatóiról, vállalati szoftvereiről és kiegészítőiről ismert cégen október óta próbál túladni a tulajdonosa. Amióta ez a hírt megírta a The Wall Street Journal, az árfolyam 30 százalékot emelkedett. Az Apex nyomtatási kellékanyagokat, patronokat és tonereket gyárt, s most szerzett magának egy olyan céget, amelynek termékeivel házon belül is elláthat. Igaz, a Lexmark éppen kifelé tart a túltelített piacról, a tavalyi 3,55 milliárd dolláros forgalmának 19 százalékát már a szoftverek adták. Februárban a piaci nehézségeire hivatkozva négyszázalékos, 550 fős elbocsátást jelentett be. Az adásvételt még jóvá kell hagynia a külföldiek amerikai befektetését vizsgáló bizottságnak, s ha minden jól megy, akkor a második fél évben le is zárulhat a tranzakció. A cég székhelye marad a Kentucky államban lévő Lexingtonban, ahogy a vevők bizalma is töretlen a Paul Rooke elnök-vezérigazgatóban.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.