BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tíz éven belül a diétázók is nyugodtan ihatják a Pepsit

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Tíz éven belül már a Pepsi egészséges verzióját emelhetjük le a boltok polcairól - ígéri Indra Nooyi, a PepsiCo vezérigazgatója.

Egy új program keretének belül szeretné egészségesebbé tenni híres üdítőitalát a Pepsi - jelentette be hétfőn a Pepsi vezére.

Indra Nooyi azt mondta, már egy ideje dolgoznak azon, hogy a Pepsiben található cukor mennyiségét drasztikusan csökkentsék, de ehhez még hosszú évek munkájára lesz szükségük.

A tervek szerint 2025-re már zöld-üdítőt kaphatunk a Pepsitől. Míg jelenleg 108 kalóriát tartalmaz egy 250 ml-es Pepsi, addig ez a szám három és fél decis üdítőkre levetítve 100 vagy annál kevesebb kalóriára csökkenhet.

Szeptemberben nagy tervekkel állt elő a Coca-Cola

Nagy vállalásokkal próbálkozik a Coca-Cola HBC, hogy környezetvédelmi szempontból még sikeresebb legyen. A Coca-Cola termékek egyik legnagyobb palackozójaként idén harmadszor lett a világ legfenntarthatóbban működő palackozója a Dow Jones Fenntarthatósági Index (DJSI) szerint, de most hét újabb vállalást tettek közzé.

A cél az, hogy 2020-ra a teljes energiafelhasználás 40 százalékát megújuló és tiszta forrásból fedezzék, a piacra bocsátott csomagolást átlagban 40 százalékban újrahasznosítják, az összes PET palack 20 százalékát pedig újrahasznosított vagy megújuló alapanyagból állítsák elő.

A változást a boltokban is láthatjuk, egy liter üdítőre számított csomagolás mennyiségét 25 százalékkal csökkentk 2020-ra - ígérik.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.