Több mint tízmilliárd eurós kárt okozó feltételezett pénzügyi csalást lepleztek le Németországban – közölte tegnap a Süddeutsche Zeitung című német lap és két német regionális közszolgálati médiatársaság, a Norddeutscher Rundfunk és a Westdeutscher Rundfunk közös tényfeltáró munkacsoportja. A feltételezett csalók a vonatkozó törvény 2012-es megváltoztatásáig osztalékfizető és azt nem fizető részvények adásvétele révén kétszeresen igényelhették vissza a tőkejövedelem után fizetendő adót.
Eddig több mint 50 bankár, bróker és ügyvéd ellen indítottak büntetőeljárást, s száznál is több pénzintézetnél és alapkezelőnél tartottak házkutatást, de mindez csak „előjáték” ahhoz képest, ami most következhet – mondták a tényfeltáró csoport forrásai. Az ügyben érintett lehet az egyik legnagyobb svájci pénzintézet, az UBS és az időközben átalakult észak-rajna–vesztfáliai tartományi – állami tulajdonú – bank, a WestLB.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.