BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Filléres áraival csábít a vajdasági ipari park

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Magyarországi és német érdekeltségű befektetők mellett egy szerb-orosz vegyesvállalat is érdeklődött már a létesítmény iránt.

A magyar határtól mintegy 40 kilométerre nyitották meg nemrég a Vajdaság első ipari parkját. A Topolya mellett elterülő 25 hektáros létesítmény az önkormányzat tulajdonában van, de a vállalatok megvásárolhatják a szükséges területeket. A négyzetméterár mindössze 2,5-3 euró, ami a térségen belül is nagyon olcsónak számít – mondta a Világgazdaságnak Fazekas Róbert, az ipari park működését koordináló Első Vajdasági Ipari Park – Logisztikai Központ Kft. helyettes igazgatója.

Eddig két vállalkozás telepedett le az ipari park területén, a fémfeldolgozó Pöttker Kft. és az SSA Pana Foamtec Kft., amely szivacsmegmunkálással foglalkozik. Hamarosan egy tejüzem építését kezdik meg 1,8 hektáros területen, az üzem a környéken megtermelt tejet fogja felvásárolni. A közelben található a francia érdekeltségű Lohr vállalat gyártórészlege, a magyar tulajdonban lévő Krivaja mezőgazdasági birtok silója, a Capriolo kerékpárgyár, az Usluga asztalosüzem, az EM Kommerc bútorgyár és a Topolyai Öntöde is. Fazekas Róbert célja, hogy a következő három-négy évben legalább tíz, 20-50 főt foglalkoztató vállalatot vonzzanak Topolyára. Magyarországi és német érdekeltségű befektetők mellett egy szerb-orosz vegyesvállalat is érdeklődött már a létesítmény iránt.

Az ipari park területén a vízvezeték és a szennyvízelvezető rendszer fejlesztésére a községi költségvetésben mintegy 40 millió dinárt (100 millió forint) különítettek el. Az áram- és a gázszolgáltatást már megoldották. A kivitelező a topolyai Komgrad közvállalat, a cég emberei már megkezdték a munkát.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.