A Google újabb, mesterséges intelligenciára épülő funkciója a képernyőmentéseinket elemzi, hogy helyadatokat nyerjen ki belőlük. A cég szerint ezzel nekünk akar segíteni, sokak szerint viszont ez már túllép minden határt.
Az okostelefonok elterjedésével egyre több adatot tudnak meg rólunk a technológiai óriások. A Google már most is képes részletes profilt alkotni minden felhasználóról, de az új Android-funkciók még ennél is tovább mennek.
Korábban a telefonokon tárolt fotókat kezdte el vizsgálni „biztonsági” célokkal, most pedig a képernyőmentéseinket elemzi, hogy azokból helyadatokat szűrjön ki. Mindez a felhasználók tudta nélkül történik, és bár a Google szerint ez a kényelmet szolgálja – például az elmentett éttermek vagy kirándulóhelyek automatikusan megjelennek a térképen –, sokan úgy érzik, ez súlyosan sérti a magánszférát.
Hogy segítség vagy megfigyelés ez a gyakorlatban? A vélemények megoszlanak. Egy biztos: a telefonunk ma már sokkal többet tud rólunk, mint gondolnánk.
A teljes cikk a Borsonline oldalán olvasható.
A Google milliárdos kifizetéssel rendezte adatvédelmi vitáját Texas állammal
A texasi főügyész súlyos adatvédelmi vádakkal illette a keresőóriást. A Google peren kívüli egyezség keretében inkább fizetett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.