A digitális korszak felé tett újabb határozott lépésként a Makedonski Telekom és Észak-Macedónia kormánya stratégiai egyetértési megállapodást írt alá, amely a digitális átalakulás és a gazdasági fejlődés közös céljait rögzíti – derült ki a vállalat csütörtöki közleményéből.
A megállapodást Goran Markovic, a Telekom vezérigazgatója és Stefan Andonovski digitális transzformációért felelős miniszter látta el kézjegyével, a dokumentum aláírását pedig a miniszterelnök, Hristijan Mickoski is támogatta, aki személyesen találkozott Timotheus Höttgesszel, a Deutsche Telekom vezérigazgatójával és Dominique Leroyjal, a DTAG európai vezetőjével.
A miniszterelnök szerint a memorandum újabb fontos lépés afelé, hogy Észak-Macedónia valóban digitális országgá váljon. A kormány célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegye a közszolgáltatásokat, modernizálja az államigazgatást, és ösztönözze a gazdasági fejlődést a technológia révén.
A technológia a polgárokért, az intézményekért és a vállalkozásokért van. A digitális jövő felé vezető úton most egy szilárd alapot tettünk le
– fogalmazott Mickoski.
A megállapodás célja, hogy megerősítse a kormány és a távközlési szektor együttműködését, különös tekintettel az EU 2030-ig szóló digitális évtized programjának céljaira.
Ennek részeként a Telekom vállalta, hogy 2028 végéig 40 millió eurót fektet be a digitális infrastruktúrába: 70 százalékos lefedettséget ér el a legmodernebb vezetékes hálózattal, 99 százalékos 5G-lefedettséget biztosít, és új adatközpontot épít, ami a digitális biztonság kulcseleme lesz.
A Deutsche Telekom már 25 éve van jelen az országban, és eddig összesen 1,15 milliárd eurót fektetett be. Ennek eredményeként ma már a háztartások több mint 60 százaléka hozzáfér a gigabites optikai hálózathoz, valamint elérhető az ország leggyorsabb 5G-rendszere. A vállalat aktív szerepet vállal az okosvárosi megoldások, a telemedicina és a kiberbiztonság fejlesztésében is.
„Nemcsak szolgáltatóként, hanem partnerként vagyunk jelen Macedóniában. Továbbra is készek vagyunk beruházni, újítani és közösen dolgozni azon, hogy az ország a digitalizáció és a felhőalapú megoldások éllovasa legyen a régióban” – mondta Timotheus Höttges.
A megállapodás értelmében a Telekom tovább folytatja a digitális egyenlőség érdekében végzett társadalmi munkát is: fiatalokat célzó online gyűlölet elleni programokat, digitális írástudást fejlesztő kezdeményezéseket, innovációs hackathonokat és vidéki oktatási projekteket támogatnak, hozzájárulva egy igazságosabb digitális társadalom kiépítéséhez.
Megszületett a várva várt döntés: külön cégbe szervezi passzív infrastruktúráját a Magyar Telekom
A döntés a társaság passzív mobilinfrastruktúra-portfóliójára vonatkozik, amelynek elemei elsősorban különálló tornyok, háztetőkön és egyéb helyszíneken elhelyezett tartószerkezetek, országszerte közel 2800 helyszínen. A közgyűlés leválásról szóló döntése alapján a Magyar Telekom Nyrt. változatlan társasági formában működik tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.