BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kanada is vérszemet kapott a csillagászati olajáraktól

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Zöld utat kapott a kanadai szövetségi kormánynál az Új-Fundland és Labrador partjainál a norvég Equinor vezetésével az Atlanti-óceánon megvalósítandó 12 milliárd dolláros olajkitermelési projekt.

Fotó: FREDERIC J. BROWN / AFP

A norvég vállalat szerint a Bay du Nord projekt során mintegy 300 millió hordónyi kőolajat hozhatnak a felszínre, a kanadai állami bevételek pedig elérhetik a 2,8 milliárd amerikai dollárt.

Az engedélyezés azonban némileg ellentmondásos, mivel bár a környezetvédelmi vizsgálat szerint az erőforrások kiaknázása nem jár környezeti károkkal, ám ezzel a környezetvédők nem értenek egyet. 

Kanada ígéretet tett arra, hogy 2050-re nettó nulla szén-dioxid-kibocsátóvá válik. E terv részeként a szövetségi kormány a következő nyolc évben a 2005-ös szinthez képest 40-45 százalékkal kívánja csökkenteni a kibocsátást. A kormány már létrehozott egy 6,4 milliárd amerikai dolláros alapot is, hogy segítse a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését.

Kanada olajipara a legnagyobb szennyező az országban, emiatt egyre nagyobb nyomás alatt áll. A közelmúltban azonban fokozni kezdték a termelést, hogy kihasználják az orosz olajszankciók miatt csökkenő kínálat által teremtett új lehetőségeket a kulcsfontosságú piacokon.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.