BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felülmúlják a magyar maffiacsoportok az oroszokat?

Megerősödtek az utóbbi időben a magyar maffiacsoportok, egyre nagyobb szerepet játszanak a hazai szervezett bűnözésben, még az orosz bűnszervezeteket is felülmúlják - írja a tekintélyes brit biztonsági szaklap, a  Jane''s. 
A fehérgalléros bűnözés igyekszik befolyását kiterjeszteni a politikára, a közigazgatásra és próbálnak részt szerezni az EU-beruházásokból is.
Az elemzés szerint hazánk területén 80 bűnszervezet működik körülbelül 4 ezer taggal.
Hazai rendőrségi források nem kommentálták hivatalosan a lap közlését, de napilapok azt írják, rendőrségi berkekben nem keltett meglepetést a cikk, amelynek egyébként több állítása nem felel meg a valóságnak, amúgy pedig évekkel ezelőtti állapotokat rögzít.

A Nap-keltében megszólaló Pest megyei főkapitány is úgy vélte, hogy az elemzésben sok a csúsztatás és a pontatlanság. Ignácz István ugyanakkor közölte, a szigorú kontroll ellenére sem állítható, hogy felszámolták volna a szervezett alvilágot Pest megyében. MTV

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.