Közélet

A Barcelona és a Sporting már a tizenhatban

Az elsők között az FC Barcelona és a Sporting Lisboa biztosította helyét a legjobb 16 között a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A katalánok kedd este hazai pályán hatalmas meglepetésre 1-1-es döntetlent játszottak a két hete idegenben legázolt FC Basellel. A portugálok a Sahtar Donecket győzték le a C csoportban. A D jelű kvartettben Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Eindhoven háromgólos vereséget szenvedett az Olympique Marseille vendégeként (a magyar középpályás a 61. percben csereként lépett pályára). A Liverpoolt hazai pályán csapatkapitánya, Steven Gerrard mentette meg: a válogatott középpályás az Atlético Madrid ellen a 95. percben egyenlített büntetőből.

Az A csoportban az angol bajnokságban listavezető Chelsea 3-1-re kikapott a Serie A-ban csak szenvedő AS Romától. Az olasz gárda ezzel feljött a második helyre. A B csoportban a meglepetések fordulója volt, ugyanis az olasz bajnok Internazionale gólzáporos találkozón nem bírt a Famagusztával, így csak egy ponttal távozott Ciprusról, a Werder Bremen pedig hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett a görög  Panathinaikosztól.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
CFR Cluj (román) – Girondins Bordeaux 1-2 (1-2)
AS Roma (olasz) – Chelsea (angol) 3-1 (1-0)
Az állás: 1. Chelsea 7 pont, 2. AS Roma 6 pont (7-5), 3. Girondins Bordeaux 6 pont (4-8), 4. CFR Cluj 4 pont
B csoport:
Anorthoszisz Famaguszta (ciprusi) – Internazionale (olasz) 3-3 (2-2)
Werder Bremen (német) – Panathinaikosz (görög) 0-3 (0-0)
Az állás: 1. Internazionale 8 pont, 2. Anorthoszisz Famaguszta 5 pont, 3. Panathinaikosz 4 pont, 4. Werder Bremen 3 pont
C csoport:
Sporting Lisboa (portugál) – Sahtar Donyeck (ukrán) 1-0 (0-0)
FC Barcelona (spanyol) – FC Basel (svájci) 1-1 (0-0)
A csoport állása: 1. FC Barcelona 10 pont, 2. Sporting Lisboa 9 pont, 3. Sahtar Donyeck 3 pont, 4. FC Basel 1 pont
D csoport:
FC Liverpool (angol) – Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (0-1)
Olympique Marseille (francia) – PSV Eindhoven (holland) 3-0 (1-0)
A csoport állása: 1. Atlético Madrid 8 pont (7-3), 2. FC Liverpool 8 pont (7-4), 3. Olympique Marseille 3 pont (5-6), 4. PSV Eindhoven 3 pont (3-9)

A szerdai meccsek (kezdés 20:45-kor):