Közélet

Csak egy hazai csapat tudott nyerni: a Lyon

A Real Madrid két góllal kikapott otthon a Juventustól a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, a H csoportban. A torinóiak Alessandro del Piero két találatával győztek és bejutottak a nyolcaddöntőbe.

A találkozót Ramon Calderón, a Real Madrid elnökének meghívására megnézte a helyszínen Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia alapítója is. A spanyol klub honlapjának beszámolója szerint a politikus találkozott Szalai Ádámmal, a madridiak B-csapatának magyar támadójával is, akitől egy dedikált Real-mezt kapott a felcsúti akadémia.

A címvédő Manchester United Ryan Giggs 84. percben szerzett góljával mentett pontot a Celtic Glasgow vendégeként. A Porto a 92. percben szerezte meg a győzelmet jelentő gólt Kijevben.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
     E csoport:
Aalborg (dán) – Villarreal (spanyol) 2-2 (0-1)
Celtic Glasgow (skót) – Manchester United (angol) 1-1 (1-0)
Az állás: 1. Manchester United 8 pont (7-1), 2. Villarreal 8 pont (9-5), 3. Celtic 2 pont (1-5), 4. Aalborg 2 pont (5-11)
     F csoport:
Fiorentina (olasz) – Bayern München (német) 1-1 (1-0)
Olympique Lyon (francia) – Steaua Bucuresti (román) 2-0 (1-0)
Az állás: 1. Olympique Lyon 8 pont (10-6), 2. Bayern München 8 pont (6-2), 3. Fiorentina 3 pont, 4. Steaua Bucuresti 1 pont