BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Fidesz, tán az MSZP lesz az első a listán? Ma sorsolnak!

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A június 7-ei európai parlamenti választáson tíz párt nyolc listájára lehet majd szavazni. Arról, hogy a jelölőszervezetek milyen sorrendben szerepelnek majd a szavazólapon, az OVB ma délután fél 5-kor kezdődő ülésén sorsolással dönt.

Szerdán délután 4 órakor letelt az Országos Választási Bizottság (OVB) lista-nyilvántartásba vételi határozataival szemben fennálló jogorvoslati határidő. A Legfelsőbb Bíróság szerint egyetlen felülvizsgálati kérelem sem volt alapos, így jogerőssé vált, hogy nyolc pártlistára lehet voksolni az EP-választáson - számol be az MTI alapján hirextra.hu.

Az OVB már korábban nyilvántartásba vette a Jobbik és az MSZP listáját. Múlt pénteken két lista - az SZDSZ és az MDF - nyilvántartásba vételéről döntött a testület, vasárnap pedig nyilvántartásba vette a választásra a Magyar Kommunista Munkáspárt (Munkáspárt), az MCF Roma Összefogás Párt, valamint a Fidesz-KDNP, illetve a Lehet Más a Politika és a Humanista Párt (LMP-HP) közös listáit.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.