BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Többmilliárdos eddig a kár a londoni zavargásokban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Több tízmillió font nagyságrendű károkat okoznak a londoni zavargások, amelyek három napja tombolnak a brit főváros utcáin. A felfordulásnak már halálos áldozata is van, kedd estére 16 ezer rendőrt vezényelnek az utcára.

Több tízmillió fontra rúghat a szombat óta zavargások után a biztosítókhoz benyújtott kárigény. Nick Starling, a Brit Biztosítók Szervezetének igazgatója szerint a legtöbb biztosítás fedezi a legutóbbi napok során történt károkat, így arra bíztatott mindenkit, hogy a leghamarabb keresse fel a biztosítóját, ha kára esett.

Starling szerint egyelőre nem lehet biztos számokat mondani, különösen nem a kiesett forgalom miatt elszenvedett károkról, de a biztosítók keményen dolgoznak, hogy feldolgozzák a beérkező igényeket. A biztosítási alkuszok szövetsége hasonló kéréssel fordult az ügyfeleihez, hozzátéve, hogy az érintett területeken az értékeket, ingatlanok és ingóságokat próbálják meg az ügyfelek a lehető legnagyobb biztonságba helyezni. A legtöbb biztosító egyébként 24 órás telefonügyeletet tart fenn, emellett igyekeznek a lehető leghamarabb felmérni a károkat és gyorssegélyt nyújtani a rászorulóknak.

Bár az elszenvedett sérelmeket csak nehezen lehet feldolgozni, a biztosítók azon vannak, hogy legalább az anyagi károkat kompenzálják a lehető leghamarabb - mutatott rá a szövetség egyik szakértője.

A londoni események miatt egyébként megszakította nyaralását David Cameron miniszterelnök és Boris Johnson, London polgármestere is. A három napja tartó zavargásokban jellemzően fiatalok törtek-zúztak-fosztogattak London több legalább 40 különböző pontján, de a felfordulás átterjedt Birminghamre, Liverpoolra és Bristolra is.

Közben a kórházban meghalt az a 26 éves férfi, akire a hétfő esti zavargások során lőtt sebbel találtak rá az autójában - ő hivatalosan az első halálos áldozat. David Cameron bejelentette, hogy kedd éjszaka 16 ezer rendőrt vezényelnek a londoni utcákra, csütörtökre pedig rendkívüli parlamenti ülést hívott össze, mely csak az utóbbi napok eseményeivel foglalkozik majd. "Ha elég ahhoz, hogy elkövessék a bűncselekményeket, akkor elég idősek ahhoz is, hogy szembenézzenek a büntetéssel" - mondta Cameron a zömében fiatalkorú elkövetőkről.

London egyes utcáiban a fiatalokból álló hordák bezúztak minden kirakatot és fosztogattak - máshol a helyi kereskedők baseballütőkkel, késekkel felfegyverkezve igyekeztek megvédeni boltjaikat a támadóktól. Leégett a Sony egyik médiaraktára, amely a 150 független kiadó kiadványait terjesztő PIAS cég raktáraként is szolgált, valamint a Reeves bútoráruház is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.