Az MSZP szerint a Fidesz választási bukástól fél, ezért tiltotta be azokat a plakátfelületeket, ahol az ellenzéki pártok is megjelenhettek volna.
Veres Gábor, a szocialisták napokban kinevezett szóvivője beszélt erről sajtótájékoztatóján. Szerinte a lámpaoszlopokon és az autópályák melletti plakátozást megtiltó kormányzati rendelet "mindennél biztosabb jele" annak, hogy Orbán Viktor kormányfő retteg a választásoktól. Ugyanis így a pártok csak azokon a plakáthelyeken hirdethetnek, amelyek "túlnyomó részét Simicska Lajos tulajdonába adták" - mondta.
Veres Gábor úgy fogalmazott, mindez olyan, mintha a Fidesz még a mérkőzés előtt, az öltőzőben eltörné ellenfele lábát. A szóvivő szerint azonban mindez nem hátráltatja majd az ellenzéket, mivel az emberek plakátok nélkül is látják az igazságot, vagyis azt, hogy mi mindent vett tőlük el a Fidesz.
A Fidesz közleményében kifejtette: a közutak melletti lámpaoszlopokon és az autópályák mellett a plakátozás tiltása 2010 decembere óta ismert. A módosításnak egyértelműen közlekedésbiztonsági okai voltak, hogy a plakátok ne tereljék el az autóvezetők figyelmét. A változtatást éppen ezért minden párt meg is szavazta, egyedül az MSZP nem, "mert valami rejtélyes gazdasági érdek számukra fontosabb volt, mint az autózó családok és gyermekek védelme" - áll a közleményben.
A Fidesz ugyanakkor egyetért azzal, hogy ez a tiltás ne csak a kereskedelmi, hanem a választási plakátokra is vonatkozzon - írták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.