BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A KIM cáfolja a bér-rémhírt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A KIM cáfolja, hogy veszteséges cég a tagjainak nem fizethet munkabért, ezzel egy ügyvédi iroda álláspontjára reagált.

A gazdasági társaság nem a saját tőkéjéből, hanem a működési bevételéből fizeti a munkabért, ezért hamis az az állítás, hogy a veszteséges cég a tagjainak munkabért sem fizethet - így reagált a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) a Napi Gazdaság megkeresésére.

A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szerdai felvetése úgy szólt, hogy ha egy társaság eredménytartaléka negatív, vagyis nem fizethet osztalékot, akkor tagjainak nem teljesíthet semmilyen egyéb kifizetést, így munkabért sem. Az iroda ezt a megállapítást az új polgári törvénykönyv (Ptk.) egyik szabályára alapozta.

MTI-->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.