BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

The Washington Post: Magyarország el tudja szigetelni magát a menekültválságtól

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Magyarország bebizonyította, hogy pengedrót telepítésével és az azon áthaladók hosszú börtönbüntetéssel való fenyegetésével nagyrészt el tudja szigetelni magát a menekültválságtól - írta kedden a The Washington Post.

Az ország lépései "a menekültválság terhét a szomszédokra hárították", ami a lap szerint arra kísértette ezen államok vezetőit, hogy ők is megépítsék a saját kerítéseiket.

"Ahogy növekszik a (migránsok) szám(a), az országok Közép- és Dél-Európa szerte idegesen fürkészik egymást, attól félve, hogy bármelyik határ hirtelen lezárása dominóhatást indíthat el a régióban, amely miatt emberek tíz- és százezrei lesznek szorult helyzetben és dühösek, távol a kontinens északi részén lévő, távoli úti céljuktól"  - áll az újságnak a régiót terhelő válságról szóló beszámolójában.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.